O czym jest książka pt. “Nie byłaś grzeczna w tym roku” Anny Langner?

O czym jest książka pt. “Nie byłaś grzeczna w tym roku” Anny Langner?

 

Jesteśmy otoczeni pozorami i maskami. W takich chwilach łatwo jest ukryć swoje prawdziwe “ja” poprzez noszenie nowych twarzy, udawanie od czasu do czasu. Łatwo jest też oceniać innych, choć nie chcemy być oceniani tylko na zewnątrz. Czy ten temat może być starannie połączony z romantycznym samolotem, z atmosferą wakacji? Tak, możemy, książka pt. “Nie byłaś grzeczna w tym roku” Anny Langner tego dowodzi.

Kim jest autorka powieści?

Anna Langner jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zapalona czytelniczka i zjadaczka pizzy, swoją karierę pisarską rozpoczęła od publikacji na stronie internetowej Wattpad. Miała swój debiut w 2019 roku powieścią “Wszystko, czego pragnę w te święta”.

Jak toczą się losy głównej bohaterki?

Życie Dorothy nie jest łatwe. Pracuje jako baristka i po kilku godzinach pracy zamienia się w Mademoiselle D., uwodzicielską kobietę w sex-kamerze, która pomaga swoim bliskim. Naprzeciwko jej zwykłego bloku, w supernowoczesnym apartamentowcu, mieszka Norbert, młody człowiek olśniewający pieniędzmi i ciągłymi towarzyskimi wydarzeniami, które Dorota widzi ze swojego okna.

Jak zaczyna się akcja książki?

Ich spotkanie ze sobą tworzy namiętny, emocjonalny roller coaster. Nie byłaś grzeczna w tym roku ze strony internetowej www.taniaksiazka.pl to bardzo ciekawa oferta dla czytelników planujących w tym roku zakończyć serię czytania różnych powieści bożonarodzeniowych. To nie jest modelowa książka, w której akcja toczy się w tym kierunku, przesiąknięta piernikami i zapachem choinki, ale historia, w której Boże Narodzenie odgrywa rolę pewnego tła. Oczywiście, są takie konieczne akcenty, jak prezenty, choinka czy zapach pachnących potraw, ale jak wskazuje nieobliczalna historia książki, czasami to nie to tworzy szczególną atmosferę i magię tego czasu.

Jakie jest przesłanie tej wyjątkowej powieści?

Najnowsza praca Anny Langner to w głównej mierze opowieść o tym, jak łatwo jest nam recenzować innych i to po wyglądzie. Bohaterowie noszą maski, które sprawiają, że są bardzo łatwi do zdefiniowanie. Dorota jako dziewczyna sprzedająca swoje ciało obcym, a Norbert – lekkoduch, dla której ważna jest tylko zabawa i radość życia. Odkrywanie prawdziwych twarzy bohaterów jest chyba najbardziej fascynujące, może prócz jasnych scen, w których między bohaterami rodzi się pasja, a z każdego słowa wypływa erotyzm. W tej pozornie prostej i zazwyczaj rozrywkowej powieści można odkryć też prowokującą do myślenia fabułę.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com